EDU-MED

Kursy i szkolenia pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaków i dzieci – Mały ratownik

Naukę właściwych reakcji i zachowań warto zaczynać od najwcześniejszych lat. Nasz kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaków to doskonały sposób na uświadomienie dzieci, jak powinny się zachować w przypadku zagrożenie zdrowia lub życia. Dzięki temu najmłodsi będą w stanie w większym stopniu zadbać o bezpieczeństwo własne oraz osób w swoim otoczeniu. Warto pamiętać, że zagadnienia z tego zakresu nie powinny być zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Każdy z nas w praktycznie każdej chwili może stać się świadkiem lub poszkodowanym, warto w takiej sytuacji znać schemat właściwego postępowania.

„Mały ratownik” to szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci. Z naszej oferty korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i zorganizowane grupy. Do nauki wartościowych treści i aktywnego uczestnictwa zachęca forma spotkań dostosowana do wieku uczestników. Atrakcyjna edukacja to taka, która łączy się z zabawą. Dla najmłodszych kursantów organizujemy gry i zapewniamy liczne niespodzianki.

Pierwsza pomoc u dzieci w wieku przedszkolnym to przede wszystkim nauka podstaw. Wspólnie z uczestnikami kursu uczymy się alarmowych numerów oraz skutecznego wzywania służb ratunkowych. Omawiamy również najważniejsze zasady bezpieczeństwa, których znajomość może uchronić najmłodszych przed niebezpiecznymi konsekwencjami.

Szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci sprawia, że w obliczu rzeczywistego zagrożenia najmłodsi będą potrafili wezwać odpowiednie służby oraz ocenić ogólny stan osoby poszkodowanej. Uczniowie wiedzą również, jak zachować się w przypadku najpowszechniejszych urazów m.in. głowy, brzucha czy kończyn. Problemu nie będzie stanowiło teżs fachowe założenie opatrunku oraz wykonanie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych.

Pierwsza pomoc dla przedszkolaków do okazja do zdobycie dyplomu „Małego Ratownika” oraz przekazanie istotnych treści w ciekawy i przystępny sposób. Kursy organizujemy w naszej siedzibie lub w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta. Koszt uczestnictwa zależny jest od liczebności grupy. Czas trwania zajęć i warunki pracy również dostosowane są do wieku uczestników – kurs dla dzieci trwa 3 godziny dydaktyczne, a liczebność grupy to maksymalnie 15 osób.